Ukraiński prezydent dziękuje Polakom za pomoc

0
575
Ukraina Zelenski
Fot. Anadolu Agency
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Ukraiński prezydent podziękował Polakom za pomoc. Słowa podziękowania za pomoc, zwłaszcza pomoc udzielaną ukraińskim uchodźcom skierował do polskiej pary prezydenckiej.

Wołodymyr Zełenski w swoim wystąpieniu dziękował krajom, które pomagają Ukrainie w obliczu rosyjskiej agresji. W sposób szczególny zwrócił się do polskiego prezydenta i jego małżonki, których nazwał prawdziwymi przyjaciółmi Ukrainy. 

Jak mówił, jest bezgranicznie wdzięczny Andrzejowi Dudzie za jego zdecydowanie i oddanie naszej wspólnej sprawie – ochronie ludności. Jest też wdzięczny żonie Andrzeja Dudy – Agacie. „To są prawdziwi przyjaciele. Każdemu życzę takich przyjaciół” – mówił ukraiński prezydent.

Wołodymyr Zełenski zaznaczył, że dzięki Polsce i współpracy z naszym krajem udało się uniknąć humanitarnego kryzysu na granicy, przez którą ewakuowali się Ukraińcy uciekający przed wojną.

Jak podkreślił, tysiące ukraińskich kobiet i dzieci spotkało się z godnym traktowaniem: nikt nie pytał ich o narodowość, ani wyznanie, nikt nie pytał o to ile mają pieniędzy. Jak dodał, Ukraina jest razem z Polską po stronie dobra. „Jestem pewien, że już wkrótce będziemy mogli powiedzieć naszym ludziom – wracajcie” – zaznaczył.

Ukraiński prezydent wśród krajów sąsiednich, które udzielają pomocy ukraińskim uchodźcom wojennym, wymienił także Słowację i Rumunię.

W związku z rosyjską inwazją na Ukrainę, do Polski ewakuowało się ponad 700 tysięcy Ukraińców.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!