Polska: rozpoczęła się wizyta ministra Zbigniewa Raua na Ukrainie

0
Fot. SparkChronicles
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Rozpoczęła się wizyta ministra Zbigniewa Raua na Ukrainie. Szef polskiego resortu dyplomacji udał się tam jako przedstawiciel kraju, który kieruje Organizacją Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie. Polska sprawuje przewodnictwo w OBWE od początku roku.

Jutro minister Zbigniew Rau wspólnie z szefem ukraińskiej dyplomacji Dmytrem Kułebą złożą kwiaty przy ścianie Soboru Michajłowskiego, na której widnieją fotografie tysięcy ukraińskich żołnierzy poległych w wojnie w Donbasie. Następnie obaj ministrowie udadzą się na rozmowy. Planowane jest także spotkanie z prezydentem Wołodymyrem Zełenskim. 

Tematem rozmów będzie rozwój wydarzeń na wschodzie kraju, w tym omówienie działań mających na celu deeskalację i rozwiązanie trwającego kryzysu, a także dalsza współpraca OBWE z Ukrainą. Minister Zbigniew Rau w Kijowie spotka się także z pracownikami przedstawicielstwa OBWE na Ukrainie. Jutro wieczorem planowany jest wylot do Charkowa. Stamtąd delegacja w piątek uda się na linię rozdziału sił w Donbasie.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!