Francja: flaga Unii Europejskiej usunięta z Łuku Triumfalnego

0
709
Fot. cnn.com
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Francuski minister do spraw europejskich, Clement Beaune, zaprzeczył, aby władze uległy presji prawicy w sprawie flagi Unii Europejskiej, zawieszonej na Łuku Triumfalnym w Paryżu.

Flaga zawisła tam 31 grudnia jako symbol objęcia przez Francję prezydencji w Radzie Unii Europejskiej. Według konserwatywnych kandydatów w wyborach prezydenckich, między innymi Valerie Pecresse, oznaczało to afront wobec francuskiej tradycji oraz weteranów wojennych, których upamiętnia paryski Łuk Triumfalny. “Wzywam prezydenta Macrona do wywieszenia francuskiej flagi. Jesteśmy to winni naszym żołnierzom, którzy przelewali za nią krew” – napisała Valerie Pecresse w mediach społecznościowych.
W podobnym tonie wypowiedziała się liderka prawicowego Frontu Narodowego Marine Le Pen. Dziś flaga została zdjęta. Marine Le Pen nazwała to “wielkim zwycięstwem patriotyzmu”.

Minister Beaune powiedział, że już wcześniej zaplanowano, iż flaga zostanie dzisiaj zdjęta. Władze nie określiły jeszcze, czy i kiedy flaga Francji powróci na Łuk Triumfalny. Clement Beaune zwrócił uwagę, że flaga ta jest tam wywieszana tylko w określonych okolicznościach, a nie na stałe. 

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!