Ukraina otrzymała 700 mln dolarów pomocy od MFW

0
309
Ukraina
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Ukraina otrzymała 700 milionów dolarów wsparcia od Międzynarodowego Funduszu Walutowego. To druga transza kredytu. Łącznie Ukraina ma otrzymać 5 miliardów pomocy. Pieniądze mają być przeznaczone między innymi na przezwyciężenie gospodarczych skutków pandemii Covid-19.

Decyzję o przyznaniu transzy kredytu MFW podjął wczoraj. Dziś władze w Kijowie otrzymały 700 milionów dolarów pomocy. Poinformował o tym szef ukraińskiego banku narodowego Kyryło Szewczenko. Jak dodał, środki przekazane będą na rachunki rządowe banku i posłużą do wzmocnienia rezerw walutowych. Międzynarodowy Fundusz Walutowy po przyznaniu środków wskazał, że mają one pomóc władzom Ukrainy w walce ze skutkami szoku spowodowanego Covid-19, wsparcie gospodarczego ożywienia i kontynuowanie ważnych strukturalnych reform.

Program stand-by, w ramach którego przekazano wsparcie, zatwierdzono w 2020 roku. Opiewa łącznie na 5 miliardów dolarów, z czego Ukraina otrzymała już 2,8 miliarda dolarów. Kolejne transze pomocy uzależnione są od wypełniania przez Ukrainę zobowiązań reform i zobowiązań uzgodnionych z Funduszem.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!