Zachód zwiększa presję na Chiny w kwestii praw człowieka

0
420
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM


Chiny czekają „reperkusje” związane z naruszaniem przez ten kraj praw człowieka – stwierdził prezydent Stanów Zjednoczonych. W podobnym tonie wypowiedział się szef brytyjskiej dyplomacji. Kanadyjska opozycja z kolei domaga się odebrania Chinom praw do organizacji Zimowych Igrzysk Olimpijskich.

Nasila się presja społeczności międzynarodowej na Chiny w związku z naruszaniem przez władze tego kraju praw człowieka, między innymi w Sinciangu.

Prezydent USA Joe Biden poinformował, że tę kwestię poruszył w niedawnej rozmowie telefonicznej z przewodniczącym ChRL Xi Jinpingiem. Dodał, że chińskie władze czekają “reperkusje” w związku z łamaniem praw człowieka.

Szef brytyjskiej dyplomacji Dominic Raab ostrzegł zaś chińskie władze przed konsekwencjami łamania praw człowieka w Sinciangu, gdzie według śledczych ONZ, co najmniej milion osób przebywa w obozach pracy przymusowej. W ostatnich tygodniach brytyjskie media publikowały relacje kobiet poddawanych w tym regionie przymusowej sterylizacji, a nawet będących ofiarami gwałtów w tak zwanych ośrodkach reedukacyjnych.

Między innymi z tego powodu grupa opozycyjnych kanadyjskich polityków domaga się od MKOL odebrania Chinom prawa do organizacji przyszłorocznych Igrzysk Olimpijskich.

Chińskie władze uznają sytuację w Sinciangu za swą wewnętrzną sprawę, odpierając zarzuty dotyczące obozów pracy w tym regionie.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!