Berlin: zdewastowano wystawę o Janie Pawle II

0
937
Jan Paweł II
Fot. Europa w działalności Św. Jana Pawła II/gov.pl
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

W Berlinie zniszczono wystawę poświęconą Janowi Pawłowi II. Twarz papieża zamazano czerwoną farbą, a obok namalowano błyskawicę, kojarzącą się z symbolem przeciwników ustawy zaostrzającej prawo aborcyjne w Polsce. Dochodzenie w tej sprawie prowadzi stołeczna policja.

Do zdewastowania wystawy poświęconej Janowi Pawłowi II doszło ubiegłej nocy przy bazylice świętego Jana Chrzciciela w dzielnicy Kreuzberg. Rzecznik polskiej ambasady w Berlinie poinformował, że atak musiał być “skrupulatnie zaplanowany”. “Sprawca nie przechodził tu przypadkiem. Z pierwszych ustaleń wynika, że był przygotowany i poświęcił na to sporo czasu” – powiedział w rozmowie z Polskim Radiem Dariusz Pawłoś.

Nieznany sprawca wysmarował wystawę czerwoną farbą, zamazując celowo zdjęcia z Janem Pawłem II. Obok namalował błyskawicę, kojarzącą się z symbolem Strajku Kobiet. Dariusz Pawłoś dodał, że do podobnych aktów wandalizmu dochodzi ostatnio coraz częściej, także na terenie sąsiadującej z Polską Misją Katolicką placówki dyplomatycznej Stolicy Apostolskiej.
Ekspozycja poświęcona życiu papieża Polaka, zorganizowana przez Ambasadę Rzeczypospolitej Polskiej w Niemczech, stała w Kreuzbergu od połowy grudnia i cieszyła się dużym zainteresowaniem. W następnych tygodniach ma zostać wznowiona.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!