Anglia: od jutra lockdown

Wiadomości Anglia

0
459
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Premier Boris Johnson zarządził lockdown w Anglii. Od jutra zamknięte będą szkoły, na liście obostrzeń jest też zakaz wychodzenia z domu, z nielicznymi wyjątkami.

“Szpitale są teraz pod większą presją, niż kiedykolwiek wcześniej podczas pandemii ” – stwierdził Boris Johnson w orędziu do narodu. Ostrzegł, że jeśli rząd nie podejmie natychmiastowych działań, brytyjska służba zdrowia załamie się w ciągu trzech tygodni.

Zdaniem premiera Johnsona, jest jednak realne, że w połowie przyszłego miesiąca program szczepień, który od dziś wykorzystuje już dwa produkty, sprawi, iż ludzie najbardziej narażeni na zakażenie uzyskają ochronę. W kilka tygodni później może to z kolei pozwolić na stopniowe uchylanie obostrzeń.

Na Wyspach szczepi się nie tylko produktem firm Pfizer/BioNTech, ale także preparatem stworzonym przez AstraZenecę i uniwersytet w Oksfordzie.

Już wcześniej 80% mieszkańców Angii znajdowało się w strefie czwartej, gdzie panowały najostrzejsze regulacje. Teraz dołączą do nich pozostali, a w dodatku dla wszystkich zasady zostaną zaostrzone. Dotychczasowe środki nie działały. 

Epidemia na Wyspach przyspiesza za sprawą wykrytych dwóch nowych wariantów wirusa. Jednym z ognisk jest Londyn.

Lockdown wprowadzi też Szkocja. Obejmie on główną część kraju, a wyjątkiem
będą szkockie wyspy.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na alert@polskieradio.com tel. +1 773-588-6300

spotify-podcast-badge-blk-grn-165x40-copy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!