Białoruś: kanał Nexta Live uznany za ekstremistyczny

Wiadomości Białoruś

0
1131
Nexta Białoruś
Fot. Telegram: Nexta
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Białoruski kanał Nexta-Live w komunikatorze Telegram i jego logotyp zostały uznane przez sąd w Mińsku za materiały ekstremistyczne. Rządowa agencja prasowa “Biełta” poinformowała, że jest to związane z materiałami wzywającymi do ekstremistycznej działalności. Chodzi o organizację i publiczne wezwania do masowych demonstracji.

Ministerstwo informacji Białorusi będzie musiało dołączyć kanał Nexta do państwowej listy materiałów ekstremistycznych. Będzie tez musiało ograniczyć dostęp do jego zasobów informacyjnych. Sprawa trafiła do sądu na wniosek MSW Białorusi.

Telegram kanał Nexta-Live należy do najpopularniejszych na Białorusi. Ma około 2 milionów subskrybentów. To jedna piąta całej ludności Białorusi. Kanał Nexta- Live zazwyczaj publikował trasy największych opozycyjnych marszy, które odbywają się w soboty i niedziele, oraz określa ich nazwy. Kanał Nexta należy do przebywającego w Polsce białoruskiego studenta i blogera Ściapana Puciły. Białoruskie władze wcześniej przyznawały, że nie udaje im się zablokować dostępu do komunikatora internetowego Telegram i tym samym do kanału Nexta-Live. 

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!