Organizacja humanitarna Oxfam: “pandemia zwiększyła nierówności i ubóstwo na świecie”

0
Oxfam
Fot. Oxfam logo
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Międzynarodowa organizacja humanitarna Oxfam poinformowała w swoim najnowszym raporcie „Nierówności zabijają”, że pandemia koronawirusa zwiększyła nierówności i ubóstwo na świecie. 10 najbogatszych osób globu podwoiło swoje majątki, gdy sytuacja 99 procent ludzkości się pogorszyła. Aż 160 milionów mieszkańców naszej planety popadło w ubóstwo. Oznacza to, że muszą oni przeżyć każdy dzień, mając do dyspozycji mniej niż 5,5 dolara w kieszeni, napisano w raporcie.

Nierówności ekonomiczne i spowodowany tym głód oraz brak dostępu do opieki zdrowotnej, przyczyniają się do śmierci 21 tysięcy osób dziennie. To jeden człowiek umierający co cztery sekundy.  Nierówności te uderzają w całe społeczeństwa, ale ich efekty najbardziej odczuwają ubodzy, kobiety oraz mniejszości etniczne. Według Oxfam, odpowiedzialność za taki stan rzeczy odpowiada „ekonomiczna przemoc” i fundamentalne decyzje polityczne podejmowane na korzyść najbogatszych i najbardziej wpływowych osób. 

Organizacja wzywa do opodatkowania zysków superbogaczy do 99 procent, co według organizacji, przyniosłoby w czasie samej tylko pandemii dochód w wysokości 812 miliardów dolarów. 

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!