Szef WHO: mam nadzieję, że w 2022 roku pokonamy koronawirusa

0
465
WHO
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Szef Światowej Organizacji Zdrowia Tedros Adhanom Ghebreyesu wyraził nadzieję, że w 2022 roku świat upora sie z pandemią koronawirusa. W swoim wystąpieniu podkreślił, że mimo wciąż istniejącego dużego zagrożenia świat ma znacznie więcej narzędzi do walki z Covid-19 niż dwa lata temu, kiedy wybuchła pandemia.

Jednocześnie przewodniczący WHO zaznaczył, że skuteczna walka z koronawirusem będzie możliwa dzięki bliskiej współpracy poszczególnych państw, a zwłaszcza dzięki równemu dostępowi do szczepionek. “Nadmierne gromadzenie szczepionek przez niektóre kraje doprowadziło do rozprzestrzenienia się odmiany zwanej Omikron. Im bardziej rosną nierówności w dostępie do szczepionek, tym większa szansa, że pandemia będzie się rozwijała” – mówił Tedros Adhanom Ghebreyesu.

Szef WHO zaznaczył, że zakładany przez organizację poziom wyszczepienia wynoszący 40 procent osób w każdym kraju na świecie nie został osiągnięty w większości państw afrykańskich.

Przewodniczący wyznaczył cel na 2022 rok: zaszczepienie co najmniej 70 procent mieszkańców w każdym kraju do końca lipca.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!