Koronawirus – Europa wstrzymuje loty z RPA

0
250
covid europa
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Unia Europejska wstrzymała loty z Republiki Południowej Afryki. To właśnie tam wykryto nowy, prawdopodobnie znacznie bardziej agresywny wariant koronawirusa. Eksperci twierdzą jednak, że jest już za późno, by powstrzymać roznoszenie się patogenu po świecie.

Na wieść o wykryciu nowego wariantu koronawirusa Komisja Europejska zaproponowała, aby zawiesić wszystkie loty z Republiki Południowej Afryki. Bruksela poinformowała później, że kraje Wspólnoty zgodziły się na takie rozwiązanie. Jeszcze przed jego wprowadzeniem około 600 osób, które przyleciały z RPA przez kilka godzin czekały na testowanie na lotnisku w Amsterdamie.
Również Stany Zjednoczone wstrzymały przyjmowanie osób z RPA, ale także z siedmiu innych krajów na południu Afryki, gdzie jest bardzo prawdopodobne, że patogen również już trafił.

U 61 osób, które przyleciały wczoraj do Amsterdamu z Republiki Południowej Afryki, stwierdzono zakażenie koronawirusem. Dziś zostaną u nich wykonane kolejne testy, które mają wykazać, czy chodzi o nowy wariant koronawirusa – Omikron.

Eksperci twierdzą jednak, że jest już za późno, by powstrzymać rozchodzenie się nowego wariantu wirusa. Jest on już obecny między innymi w Izraelu i w Belgii, a władze sanitarne Unii Europejskiej twierdzą, że wkrótce będzie w całej Europie.
Światowa Organizacja Zdrowia na specjalnym, pilnym posiedzeniu zaklasyfikowała nowy patogen jako groźny. Dokładne skutki działania wariantu nazwanego Omikronem nie są jeszcze znane. Przypuszcza się jednak, że jest on znacznie groźniejszy od wariantu Delta. Badania prowadzą naukowcy z kilku ośrodków na świecie.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

spotify-podcast-badge-blk-grn-165x40-copy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!