USA – FDA: szczepionka Pfizer oficjalnie zatwierdzona dla osób w wieku 16 lat i starszych

0
614
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Amerykańska Agencja ds. Żywności i Leków (FDA) udzieliła w poniedziałek pełnej zgody na szczepionkę Pfizer/BioNTech na Covid-19 dla osób w wieku 16 lat i starszych. Jest to pierwsza szczepionka na koronawirusa w pełni zatwierdzona przez FDA.

Szczepionka Pfizer/BioNTech została dopuszczona do użytku w nagłych wypadkach od połowy grudnia 2020 roku dla osób w wieku 16 lat i starszych. W maju tego roku zezwolenie zostało rozszerzone na osoby powyżej 12 roku życia.

Wśród ponad 170 milionów w pełni zaszczepionych mieszkańców USA, ponad 92 miliony otrzymało szczepionkę Pfizer/BioNTech.

Spośród dwóch innych szczepionek na koronawirusa dopuszczonych do użycia w nagłych wypadkach w USA, tylko Moderna zaczęła ubiegać się o pełne zatwierdzenie szczepionki na Covid-19 przez FDA. Firma Johnson & Johnson nie złożyła jeszcze takiego wniosku.

Pełne zatwierdzenie szczepionki przez FDA może również oznaczać duże zmiany w zakresie wymagań dotyczących szczepień dla personelu i uczniów w szkołach oraz w innych sektorach amerykańskiej gospodarki.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!