Unijni politycy: UE prześcignęła USA pod względem odsetka zaszczepionych pierwszą dawką

0
408
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Unijni politycy zwracają uwagę, że Unia Europejska prześcignęła Stany Zjednoczone pod względem odsetka obywateli, zaszczepionych przynajmniej pierwszą dawką szczepionki przeciw COVID-19.

Francuski minister ds. europejskich Clement Beaune napisał na Twitterze, powołując się na serwis statystyczny Our World in Data, że do tej pory pierwszą dawkę szczepionki otrzymało 55,5 procent obywateli Unii Europejskiej, podczas gdy dla Stanów Zjednoczonych ten odsetek wynosi 55,4 procent. “Kontynuujemy, przyspieszamy” – dodał.

“Obiecaliśmy to i teraz to stało się faktem. W tym tygodniu Unia Europejska prześcignęła Stany Zjednoczone i jest kontynentem z największą na świecie liczbą podanych pierwszych dawek szczepionki” – napisał natomiast francuski komisarz ds. rynku wewnętrznego Thierry Breton.

Jak podaje Europejskie Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób, przynajmniej jedną dawkę szczepionki przyjęło w Unii Europejskiej ponad 245 milionów osób. W pełni zaszczepione są blisko 182 miliony obywateli UE.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!