WHO apeluje do Europejczyków o czujność latem

0
120
WHO COVID

Światowa Organizacja Zdrowia apeluje do Europejczyków o zachowanie czujności podczas lata. Szef europejskiego oddziału WHO podkreśla, że choć sytuacja epidemiczna na kontynencie znacząco się poprawiła, to region nadal nie jest jeszcze bezpieczny. 
Podczas wideokonferencji prasowej Hans Kluge mówił, że w ubiegłym tygodniu w Europie zanotowano 368 tysięcy nowych zachorowań. To zaledwie jedna piąta w porównaniu do zakażeń ze szczytu ostatniej fali w kwietniu. Szef WHO w Europie podkreślał jednak, że lato będzie czasem większego zagrożenia.

“Oczywiście nie sposób nie zauważyć postępu, jaki zrobiła większość krajów w regionie. Musimy jednak pamiętać, że niebezpieczeństwo nie minęło. Przed nami lato, czas wielu spotkań, przemieszczania się, dużych festiwali i wydarzeń sportowych. Dlatego WHO Europę wzywa do ostrożności” – powiedział Hans Kluge.

Według danych WHO, całkowicie zaszczepionych zostało jedynie 30 procent Europejczyków. To wciąż za mało, by kontynent osiągnął tzw. zbiorową odporność. Eksperci są też zaniepokojeni rosnącą liczbą nowych zakażeń wariantem Delta na Wyspach Brytyjskich.

Na całym świecie na COVID-19 zmarło dotąd 3 miliony i 759 tysięcy osób, a łączna liczba zakażeń to 174 miliony. Takie dane podają naukowcy z amerykańskiego Uniwersytetu Johnsa Hopkinsa, którzy zajmują się monitorowaniem pandemii.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na alert@polskieradio.com tel. +1 773-588-6300

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!