USA: dr Anthony Fauci o szczepieniach dzieci

0
808
Anthony Fauci
Fot. WSJ
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Dr Anthony Fauci, główny amerykański ekspert ds. chorób zakaźnych, powiedział, że nie jest przekonany, że szczepionki przeciw COVID-19 powinny być wymagane, aby dzieci mogły wrócić do szkoły.

„Nie jestem pewien, czy powinniśmy wymagać szczepień od dzieci. Powinniśmy ich zachęcać, ale ostrożnie z wymaganiami. To zwykle prowadzi do wielu sprzeciwów” powiedział. 

Rządowy komitet doradczy zalecił szczepionkę firmy Pfizer dla dzieci w wieku 12 lat i starszych. Szczepionka będzie dostępna dla tej grupy wiekowej już w czwartek.

Fauci starał się jednak uspokoić obawy dotyczące skutków ubocznych szczepionki, mówiąc, że „profil bezpieczeństwa jest naprawdę mocny i solidny”, dodając, że szczepionka była podawana przez prawie rok bez „żadnych długoterminowych skutków”.

Według ostatnich badań 30% rodziców dzieci w wieku 12-15 lat stwierdziło, że zaszczepiłoby swoje dzieci od razu, 26% chce poczekać, 18% mówi, że zaszczepi dziecko tylko wtedy, gdy to będzie wymagane w szkole, a 23 % powiedziało, że „zdecydowanie” ich nie zaszczepi.

Chociaż dzieci są w mniejszym stopniu narażone na poważne zachorowanie na wirusa niż dorośli, zdaniem Fauciego, „szczepienie dzieci jest bardzo ważne” ze względu na przypadki ciężkich zachorowań w tej grupie wiekowej.

Powiedział również, że młodzi ludzie, którzy są zarażeni, mogą przenosić wirusa na osoby starsze, które są bardziej narażone na zachorowanie.

Młodzież od dziś może szczepień się przeciw koronawirusowi w publicznych placówkach. 

Okręgi szkolne przygotowują się również do zorganizowania miejsc szczepień.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!