Prezydent Joe Biden wydał rozporządzenie o wzmocnieniu cyberbezpieczeństwa USA

0
cybersecurity USA cyberbezpieczeństwo
Fot. Pell Center
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Prezydent Joe Biden wydał rozporządzenie mające wzmocnić ochronę Stanów Zjednoczonych przed atakami hackerów. Rozporządzanie jest skutkiem ostatnich cyberataków na amerykańskie systemy informatyczne, między innymi na sieć informatyczną rurociągu Colonial Pipeline, którym dostarczane jest paliwo na wschodnie wybrzeże USA.

Podpisane przez Joe Bidena rozporządzenie przewiduje między innymi stworzenie Rady Bezpieczeństwa Cybernetycznego, w skład której wejdą przedstawiciele sektora prywatnego i rządowego. Celem rady będzie analiza ataków hackerskich i przygotowanie rekomendacji dla rządu i firm. Operatorzy serwisów internetowych będą mieć obowiązek informowania władz o cyberatakach mogących zakłócić działanie sieci. Rozporządzanie nakazuje też modernizację rządowych serwisów chmurowych i innej infrastruktury informatycznej a także wprowadzenie wielostopniowej autoryzacji dostępu do sieci. Agencje rządu federalnego mają też usprawnić przepływ informacji oraz systemy reagowania na cyberataki. 

Prezydent USA wydał rozporządzanie niedługo po przywróceniu funkcjonowania rurociągu Colonial Pipeline, który na 5 dni został zablokowany w wyniku ataku hackerów, co doprowadziło do braków paliwa na tysiącach stacji benzynowych. W ubiegłym roku doszło do włamania do systemów firmy informatycznej SolarWinds dostarczającej oprogramowanie do wielu podmiotów prywatnych i rządowych. Odpowiedzialnością za ten atak władze Stanów Zjednoczonych obarczyły Rosję. 

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!