Zachęty do szczepień w USA

0
290

Amerykański rząd federalny i władze lokalne tworzą systemy zachęt do przyjmowania szczepionki na koronawirusa. Obejmują one bezpłatny transport do punktów szczepień, darmowe karty na metro i zachęty finansowe.

Do tej pory w Stanach Zjednoczonych co najmniej jedną dawkę szczepionki na Covid-19 otrzymało ponad 150 milionów Amerykanów, czyli prawie 60 procent dorosłej populacji. Jednak w ostatnich tygodniach liczba chętnych do szczepień zaczęła się zmniejszać. Amerykańskie władze wprowadzają więc ułatwienia i zachęty.

Zamiast wielkich centrum szczepień zaczęły powstawać małe punkty, gdzie można się zaszczepić w drodze do pracy albo po zakupy bez konieczności rejestracji. Gubernator Nowego Jorku Andrew Cuomo ogłosił otarcie ośmiu punktów szczepień na stacjach metra i dworcach kolejowych. Osoby, które zechcą się tam zaszczepić otrzymają bezpłatne karty na przejazdy metrem przez tydzień. Wcześniej burmistrz Nowego Jorku Bill de Blasio ogłosił plan rozdawania osobom, które zdecydują się na szczepienia biletów na mecze sportowe oraz atrakcje takie jak nowojorskie Akwarium lub ZOO na Bronxie.  Jedna z amerykańskich sieci supermarketów by zachęcić pracowników do zaszczepienia się oferuje im premie w wysokości 100 dolarów.

Prezydent Joe Biden ogłosi dziś porozumienie z firmami Uber i Lyft na bezpłatny przewóz Amerykanów do punktów szczepień i z powrotem. 

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na alert@polskieradio.com tel. +1 773-588-6300

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!