Chicago: w tym tygodniu miasto otrzyma szczepionki firmy Johnson & Johnson

0
542
Johnson & Johnson
Fot. The Indian Express
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

W tym tygodniu do Chicago dotrą szczepionki przeciw COVID-19 firmy Johnson & Johnson. Burmistrz Lori Lightfoot powiedziała w poniedziałek, że spodziewa się dostawy jednodawkowych preparatów w ciągu dwóch najbliższych dni, a miasto jest gotowe do natychmiastowego jej użycia. Na razie jednak władze Chicago nie mają konkretnych danych na temat ilości preparatu, która ma dotrzeć. 

Gigant farmaceutyczny zapowiedział, że do końca marca będzie miał 20 milionów dawek szczepionki do dystrybucji, a do końca lata ta ilość wzrośnie do 100 milionów.

Szczepionki produkowane przez firmy Pfizer i Moderna wymagają dwóch dawek, które są w 95% skuteczne w walce z wirusem. Pojedyncza szczepionka firmy Johnson & Johnson jest skuteczna w 66% do 85% w zależności od rodzaju wirusa. W dniu 10 marca na parkingu United Center, obsługiwanym przez Federalną Agencję Zarządzania Kryzysowego, zostanie otwarte miejsce masowych szczepień. 

Władze pracują nad szczegółami dotyczącymi tego, w jaki sposób miejsce szczepień będzie funkcjonować i jak będą przebiegać zapisy na szczepienia. 

Jak poinformowała burmistrz Lori Lightfoot, marzec jest miesiącem, w którym będzie położony szczególny nacisk na zachęcanie do szczepień seniorów. 

„Około jedna trzecia seniorów w Chicago i całym powiecie Cook została dotychczas zaszczepiona. W mieście jest około 250 000 seniorów. To oni są najważniejszymi osobami, które należy zaszczepić, po części dlatego, że są najbardziej bezbronni”- powiedziała burmistrz.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!