WHO po raz kolejny krytykuje skupowanie szczepionek

0
501
WHO
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Światowa Organizacja Zdrowia po raz kolejny skrytykowała skupowanie szczepionek przez bogate kraje. Przedstawiciele WHO twierdzą, że gromadzenie zapasów przez państwa Zachodu uderza w biedniejsze kraje i może doprowadzić do załamania się specjalnego funduszu dla mniej zamożnych.

Zarówno WHO, jak i ONZ wielokrotnie mówiły, że 10 bogatych krajów wykorzystało 75 procent całych światowych zapasów szczepionek, a tymczasem w ponad 100 krajach nie ma jeszcze ani jednej dawki. Teraz Światowa Organizacja Zdrowia ostrzegła, że nierówności mogą doprowadzić do upadku funduszu COVAX. W jego ramach bogate państwa finansują szczepionki dla uboższych, ale mimo miliardowych kontraktów na razie udało się dostarczyć jedynie jedną partię preparatu do Ghany. “Nie pokonamy COVID przy nierówności szczepionek. Jest jasne, że w ten sposób świat nie podniesie się po koronawirusie. Dzielenie się szczepionkami jest najlepszym sposobem powrotu do normalności” – mówił podczas wideokonferencji prasowej szef WHO Tedros Adhanom Ghebreyesus.

Do tej pory na całym świecie szczepionkę podano 227 milionom osób, z czego 47 milionów zostało całkowicie zaszczepionych.
Na całym świecie na COVID-19 zmarło dotąd 2 miliony 512 tysięcy osób, a łączna liczba zakażeń to 113 milionów. Takie dane podają naukowcy z amerykańskiego Uniwersytetu Johnsa Hopkinsa, którzy zajmują się monitorowaniem pandemii.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!