USA: szczepionka Johnson & Johnson skuteczna

0
488
Johnson & Johnson
Fot. The Indian Express
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Federalna Agencja Żywności i Leków Stanów Zjednoczonych (FDA) pozytywnie zaopiniowała szczepionkę na koronawirusa koncernu Johnson and Johnson. Według agencji pojedyncza dawka szczepionki jest efektywna w zapobieganiu Covid-19 na poziomie 66 procent. Skuteczność szczepionki jest jednak różna w różnych krajach.

Według Federalnej Agencji Żywności i Leków pojedyncza dawka szczepionki Johnson and Johnson w znacznym stopniu chroni przed poważną chorobą lub śmiercią z powodu Covid-19. Skuteczność szczepionki w Stanach Zjednoczonych oceniono na 72 procent a w Republice Południowej Afryki, gdzie dominuje groźniejszy wariant koronawirusa, na 64 procent. Wskaźniki efektywności szczepionki Johnson & Johnson są niższe niż szczepionek koncernów Pfizer i Moderna, których skuteczność wynosi około 95 procent. Jest ona jednak łatwiejsza w dystrybucji ponieważ może być przechowywana w standardowej lodówce nawet przez 3 miesiące. Nie jest tez konieczne powtarzanie szczepienia. Zatwierdzenie szczepionki Johnson & Johnson w Stanach Zjednoczonych spodziewane jest pod koniec tygodnia. 

Do tej pory około 45 milionów Amerykanów otrzymało co najmniej jedną dawkę szczepionki na koronawirusa. Rząd USA zapowiada przyspieszenie szczepień w najbliższych tygodniach. Do lata szczepionka ma być dostępna dla wszystkich chętnych. 

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!