Pół miliona śmiertelnych ofiar COVID-19 w USA

0
190

W Stanach Zjednoczonych padnie dziś prawdopodobnie kolejny tragiczny rekord pandemii koronawirusa. Liczba zgonów z powodu COVID-19 w USA zbliża się do 500 tysięcy.

W Stanach Zjednoczonych stwierdzono 28 milionów przypadków koronawirusa. Według danych Uniwersytetu Johnsa Hopkinsa liczba ofiar śmiertelnych COVID-19 wyniosła do wczoraj 498 tysięcy 800 i dziś prawdopodobnie przekroczy pół miliona. To więcej niż łączna liczba amerykańskich ofiar śmiertelnych podczas drugiej wojny światowej i wojny wietnamskiej.

Tuż po zmroku w Białym Domu odbyla się ceremonia, podczas której prezydent Joe Biden wraz z pierwszą damą USA Jill Biden zapalil świece i minutą ciszy upamiętnil Amerykanów, którzy zmarli z powodu COVID-19.

Na początku roku, w szczycie kolejnej fali pandemii, każdego wykrywano w USA nawet 300 tysięcy infekcji dziennie. W ostatnich tygodniach liczba ta spadła do około 70 tysięcy. Amerykański rząd przyspieszył też szczepienia. Do poszczególnych stanów dostarczono już 75 milionów dawek szczepionki, z czego 63 miliony zostały wykorzystane. Amerykański rząd zamówił 300 milionów podwójnych dawek szczepionki (czyli dla 90 procent populacji), które mają być dostarczone do końca lipca.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na alert@polskieradio.com tel. +1 773-588-6300

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!