Tinley Park: nowy punkt szczepień

0
450
Tinley Park Convention Center
Fot. https://www.tinleyparkconventioncenter.net
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Centrum kongresowe Tinley Park zostało przekształcone w punkt szczepień przeciwko koronawirusowi. To pierwsze tak duże miejsce w Cook County, w którym można otrzymać szczepionkę.

Prezydent Rady Powiatu Cook Toni Preckwinkle i gubernator Illinois JB Pritzker ogłosili lokalizację na konferencji prasowej w poniedziałek. Personel w miejscu masowych szczepień będzie wspomagany przez Gwardię Narodową stanu Illinois. Pierwszy zastrzyk przeciw Covid-19 otrzymała w tym miejscu Toni Preckwinkle.  Wszystkie szczepienia w Tinley Park i innych miejscach Cook County będą dostępne tylko po wcześniejszym umówieniu. Osoby z fazy 1A i 1B, które kwalifikują się do szczepień, czyli pracownicy służby zdrowia, seniorzy powyżej 65 roku życia, pracownicy sklepów spożywczych, fabryk, szkół, policji i straży pożarnej czy poczty, mogą umówić się na wizytę za pośrednictwem specjalnej strony internetowej dotyczącej szczepień dla powiatu Cook. https://vaccine.cookcountyil.gov/.

Można też zadzwonić pod numer 833-308-1988 w godzinach od 7 rano do 7 wieczorem od poniedziałku do piątku. 

Urzędnicy wydziału zdrowia powiatu Cook zapowiedzieli, że będą w stanie podać nawet 3000 szczepionek dziennie, jeśli dostępna będzie wystarczająca ilość szczepionek. Na początek spodziewają się, że będą podawać około 9 000 szczepionek tygodniowo.

W Cook County ma powstać kolejnych pięć dużych ośrodków szczepień na przedmieściach Chicago. 

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!