Masowy punkt szczepień w Lake County

0
209
Koronawirus COVID-19 Szczepionka

Centrum targowe powiatu Lake stanie się punktem masowych szczepień na koronawirusa. To 65 tys. stóp kwadratowych otwartej, zadaszonej przestrzeni, obecnie nie używanej z powodu ograniczeń związanych z pandemią. 

„Zostaliśmy zamknięci, więc to jest lepszy sposób na wykorzystanie przestrzeni” powiedział Jon Brobzik Jr., dyrektor generalny w Lake County Fair Association.

Hala posiada przestrzeń umożliwiającą wykonywanie szczepień w samochodach. Według szacunków w środku może zmieścić się około 40 samochodów jednocześnie. 

„Wydłużymy godziny pracy, abyśmy mogli w zaszczepić jak największą liczbę osób, jeśli będziemy mieć zapas szczepionek” – powiedział Mark Pfister, dyrektor wykonawczy Departamentu Zdrowia powiatu Lake.

W powiecie Lake podano już prawie 20 tys. dawek szczepionki. Wykorzystanie terenów handlowych pozwoli na szybsze i skuteczniejsze wykonanie zastrzyku większej liczbie osób.

Mieszkańcy mogą zarejestrować się w celu otrzymania szczepionki na stronie internetowej powiatu Lake za pośrednictwem systemu All Vax. Ci, którzy się zakwalifikują, zostaną powiadomieni o terminie szczepienia. Obecnie zarejestrowanych jest już 200 tys. osób.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na alert@polskieradio.com tel. +1 773-588-6300

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!