Ukraina zakupi 1,8 miliona chińskich szczepionek

0
657
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Ukraina zakupi 1,8 mln chińskich szczepionek przeciwko koronawirusowi. Ukraińskie władze podpisały odpowiedni kontrakt. Poinformowało o tym biuro ukraińskiego prezydenta.
Kontrakt podpisano z chińską kompanią Sinovac Biotech.

W komunikacie biura prezydenta Zełenskiego nie uściślono kiedy dokładnie pierwsze transporty szczepionki trafią na Ukrainę, napisano jedynie, że stanie się to w ciągu 30 dni po oficjalnej rejestracji szczepionki w Chinach, bądź w jednym z kilku innych krajów w tym USA, Izraelu, Wielkiej Brytanii, czy też Unii Europejskiej. Chińską szczepionkę, jak czytamy, można przechowywać w temperaturze od 2 do 8 stopni Celsjusza, a jej skuteczność to 97 procent. 

Na początek Ukraina otrzymać ma 700 tysięcy dawek. Za jedną szczepionkę Kijów zapłacić ma około 500 hrywien, czyli 65 złotych. Ukraina, jak dotychczas, nie otrzymała szczepionek przeciw SARS-CoV-2, a władze krytykowane są za opieszałość i brak realnych działań w tej dziedzinie. Obecnie, wiadomo, że dopiero pod koniec marca na Ukrainę trafić mogą pierwsze szczepionki w ramach programu COVAX uruchomionego dla uboższych krajów przez Światową Organizację Zdrowia.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!