USA: firma Pfizer blisko skutecznej szczepionki

Wiadomości USA

0
1022
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Przedstawiciele firmy farmaceutycznej Pfizer poinformowali, że wyprodukowana przez kompanię szczepionka na koronawirusa jest w 90 procent przypadkach skuteczna. Kolejnym krokiem przed wprowadzeniem jej na rynek jest zatwierdzenie szczepionki w trybie awaryjnym przez federalną Agencję Żywności i Leków (FDA).

Badania nad skutecznością preparatu przeprowadziła niezależna organizacja zajmująca się monitorowaniem badań. Na blisko 44 tysiące osób z 5 krajów, które dobrowolnie poddały się szczepieniom, tylko w 94 przypadkach doszło do niegroźnych infekcji. Firma Pfizer nie planuje przerywać swoich badań, dopóki nie odnotuje 164 infekcji wśród wszystkich ochotników. Liczba ta, zgodnie z ustaleniami FDA, jest wystarczająca, aby stwierdzić, jak dobrze działa szczepionka. Agencja stwierdziła, że ​​każda szczepionka musi być skuteczna w co najmniej 50 procent przypadków. Wolontariusze w końcowych badaniach i naukowcy nie wiedzą, kto otrzymał prawdziwą szczepionkę lub pozorowany zastrzyk. 

W przypadku zatwierdzenie szczepionki przez FDA, na rynku pojawi się ona nie wcześniej niż pod koniec tego roku. Pfizer twierdzi, że jest w stanie wyprodukować do końca tego roku 50 milionów, a do końca 2021 roku 1,3 miliarda dawek. 

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!