Włochy – koronawirus: będą wprowadzone nowe środki bezpieczeństwa

0
Włochy koronawirus COVID-19

W związku ze stale pogarszającą się sytuacją epidemiologiczną we Włoszech, rząd jutro ma wydać nowy dekret zaostrzający dotychczasowe środki bezpieczeństwa. W piątek i w sobotę liczba wykrytych nowych zakażeń koronawirusem znacznie przekroczyła 5 tysięcy. Dziś wykryto prawie 5,5 tysiąca nowych zakażeń, niemal 300 mniej niż wczoraj, ale w sobotę wykonano ponad 133 tysiące testów – najwięcej od początku pandemii. Dziś wykonano ich 30 tysięcy mniej. Było blisko 1200 wyzdrowień, ale liczba osób, o których wiadomo, że są zakażone koronawirusem, wzrosła o ponad 4 tysiące do prawie 80 tysięcy, 30 tysięcy więcej niż przed dwoma tygodniami. W szpitalach leczy się teraz ponad 4,5 tysiąca chorych, niemal 2 tysiące więcej niż przed 14 dniami.

Burmistrz jednej z miejscowości na Sardynii uprzedza dekret rządowy i wprowadza zakaz urządzania przyjęć w domach, nawet między osobami spokrewnionymi, które nie mieszkają razem. Argumentem jest fakt, że do większości zakażeń dochodzi właśnie w domach. 

To pierwsze tak bardzo restrykcyjne zaostrzenie rygoru sanitarnego w kraju. 

Jak donoszą włoskie media, projekt dekretu, nad którym będzie obradował rząd wraz z techniczno-naukowym komitetem ekspertów, przewiduje między innymi nakaz zamykania barów i restauracji przed północą i zakaz zbierania się przed lokalami od 21.00. Napoje alkoholowe będzie można sprzedawać do godziny 22.00. Ma zostać ograniczona do 30 osób liczba uczestniczących w pogrzebach, przyjęciach weselnych czy chrzcinach. Mowa jest też o zakazie organizowania przyjęć i spotkań w domach i mieszkaniach prywatnych. Ma być również wprowadzony zakaz amatorskiego uprawiania sportów kontaktowych, jak piłka nożna czy koszykówka.

Od dziś wszyscy uprawiający jogging muszą nosić maseczki.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!