WHO: rekordowy wzrost liczby zakażeń koronawirusem na świecie

0
725
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Światowa Organizacja Zdrowia poinformowała, że w ciągu ostatniej doby na całym świecie zanotowano 338 779 nowych zakażeń koronawirusem. Jest to rekordowy dzienny przyrost od początku pandemii. Najwięcej nowych zakażeń zanotowano w Indiach, Stanach Zjednoczonych i Brazylii.

Do tej pory na całym świecie koronawirusem zakaziło się ponad 36 milionów osób. Ponad milion – zmarło. W ciągu ostatniej doby liczba zgonów spowodowanych COVID-19 wzrosła o 5 514. Wyzdrowiało niemal 25,5 miliona ludzi.

Gwałtownie przybywa zakażonych koronawirusem w Europie. Przez kontynent przechodzi teraz druga fala wirusa, a w wielu krajach poziom zachorowań jest wyższy niż na wiosnę.

Tylko dzisiaj zanotowano rekordowe liczby nowych zachorowań w Polsce, Czechach, na Słowacji i na Ukrainie. We Francji, gdzie dziennie zakaża się po kilkanaście tysięcy osób, minister zdrowia poinformował o wprowadzeniu surowych restrykcji od soboty w Lyonie, Grenoble i St. Etienne. Wcześniej Paryż zdecydował o zamknięciu barów i pubów.

W Niemczech zanotowano ponad 4 tysiące nowych przypadków, a równocześnie wchodzi w życie nakaz noszenia masek w sklepach i transporcie publicznym. Maski są też obowiązkowe we wszystkich publicznych miejscach we Włoszech. W Brukseli z kolei na miesiąc zamknięto puby.

Sąd w Madrycie tymczasem, że lockdown, wprowadzony dla 5 milionów mieszkańców hiszpańskiej stolicy i 9 okolicznych miast, jest nieważny. Sędziowie twierdzą, że przepisy gwałcą podstawowe prawa człowieka.
W sumie w Europie od początku pandemii zanotowano około 6 milionów zachorowań.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!