USA – lekarze: jest szansa, że Donald Trump może opuścić szpital już jutro

0
1320
Fot. Twitter: Eric Trump
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Donald Trump może już jutro wyjść ze szpitala – poinformowali dzisiaj lekarze z Wojskowego Centrum Medycznego im. Waltera Reeda, gdzie prezydent USA przebywa od piątku. Podczas konferencji prasowej poinformowali oni, że stan amerykańskiego przywódcy cały czas poprawia się. Nie brakuje jednak negatywnych głosów na temat eksperymentalnego charakteru leczenia.

Po południu prezydent Donald Trump zamieścił na swoim Twitterze wpis, w którym podziękował wszystkim osobom, które zebrały się na zewnątrz szpitala i wspierają go w walce z koronawirusem. Prezydent podkreślił, że są to osoby, które kochają swój kraj i widzą jak dużo dobrego obecna władza i prezydent robi dla nich oraz dla Stanów Zjednoczonych.

Na dzisiejszej konferencji reprezentujący Centrum Medyczne im. Waltera Reeda doktor Sean Dooley poinformował, że od piątku prezydent USA nie gorączkuje, nie ma problemów z oddychaniem a symptomy choroby ustępują. „Przemieszcza się samodzielnie po apartamencie be żadnych ograniczeń” – powiedział Dooley. 

Doktor Brian Garibaldi poinformował, że Donald Trump otrzymał druga dawkę Remdesiviru i że kuracja tym lekiem potrwa 5 dni. „Dziś czuje się dobrze. Zalecamy mu aby jadł i pił oraz jak najwięcej się poruszał. Jeśli nadal będzie wyglądał i czuł się tak dobrze jak dzisiaj mamy nadzieję, że będziemy mogli go wypisać już jutro do Białego Domu, gdzie będzie kontynuował leczenie” – powiedział Garibaldi. 

Prezydencki lekarz Sean Conley powiedział, że najgorzej prezydent USA czuł się w piątek rano kiedy miał wysoką gorączkę i odczuwał zmęczenie. Spadł mu poziom tlenu ale po zastosowaniu leków i podaniu dodatkowego tlenu wszystko wróciło do normy.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!