Polska: konkurs na zapiski z czasów pandemii

0
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Polska Fundacja Narodowa wraz z Archiwami Państwowymi ogłosiła konkurs „O tempora, o mores! Zapiski rodzinnego archiwisty z czasów pandemii A.D. 2020 wywołanej koronawirusem”. Jego celem jest dokumentowanie wydarzeń, doświadczeń, przeżyć, emocji, życia codziennego w wymiarze indywidualnym i rodzinnym.

Naczelny Dyrektor Archiwów Państwowych dr Paweł Pietrzyk powiedział, że konkurs ma za zadanie zachować świadectwa życia zwykłych ludzi, spojrzeć na wydarzenia z ich indywidualnej perspektywy, poznać wyzwania, przed jakimi stanęli, ich problemy i nadzieje.
Aby wziąć udział w konkursie, należy stworzyć osobisty zapis wydarzeń, życia codziennego oraz przeżyć, emocji i doświadczeń obejmujący od 60 do 90 dni z okresu pandemii wywołanej koronawirusem. Zapiski z „czasów zarazy” mogą przyjąć formę dziennika, pamiętnika, bloga lub vloga, a przekazać można je w formie rękopisu, wydruku, dokumentu elektronicznego lub linka. Autorzy mogą uzupełniać swoje relacje o zdjęcia, rysunki, ilustracje, nagrania, prezentacje i inne istotne z ich punktu widzenia elementy.

W konkursie mogą brać udział zarówno dorośli, jak i dzieci i młodzież do lat 18. Zgłoszenia można nadsyłać pocztą lub drogą mailową do 31 lipca 2020 roku. Pula nagród to 28 tysięcy złotych. Więcej informacji na temat konkursu na stronie www.archiwa.gov.pl w zakładce „Archiwum Pandemii”.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!