Francja: 15 miliardów euro wsparcia dla branży lotniczej

0
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Rząd francuski przedstawił plan pomocy finansowej dla przemysłu lotniczego, który w wyniku epidemii koronawirusa znalazł się w głębokim kryzysie. W tej gałęzi gospodarki zatrudnionych jest ponad trzysta 360 tysięcy osób, wiele z nich boleśnie odczuwa zastój spowodowany zamkniętymi lotniskami, drastycznym ograniczeniem ruchu lotniczego i zmniejszeniem liczby zamówień.

Francuski minister ekonomii i finansów Bruno Le Maire zapowiedział zwiększenie inwestycji, prace nad nowymi technologiami, restrukturyzację firm współpracujących z przemysłem – także pod względem ich cyfryzacji. Szef resortu wyjaśnił, że pomoc wyniesie 15 miliardów euro. Główne filary dotyczą opracowania strategii zwiększenia konkurencyjności Air France na rynku lotniczym i ochrony środowiska. W grę wchodzą takie zagadnienia jak konstrukcja i unowocześnienie samolotów, ekologiczne paliwo, ale także rezygnacja z połączeń lotniczych w komunikacji krajowej przy bliższych destynacjach.

Wcześniej rząd poinformował o pomocy w wysokości 18 miliardów euro dla turystyki i ośmiu miliardów dla przemysłu motoryzacyjnego.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!