Chicago: “systemowy rasizm wciąż obecny” – burmistrz ogłosił powstanie grupy zadaniowej ds. reparacji

1
Fot. ABC Chicago
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Burmistrz Chicago Brandon Johnson ogłosił utworzenie grupy zadaniowej ds. reparacji i programu mającego na celu zajęcie się historycznymi niesprawiedliwościami wobec osób czarnoskórych w Stanach Zjednoczonych, powołując się jednocześnie na systemowy rasizm i inne działania, które według niego zaszkodziły osobom kolorowym.

Grupa zadaniowa opracuje definicję i ramy reparacji, które miałyby zostać dostarczone w formie poprawy warunków mieszkaniowych, edukacji, miejsc pracy i wymiaru sprawiedliwości w sprawach karnych. Grupa przeprowadzi również badanie w celu skatalogowania polityk, które zaszkodziły Afroamerykanom w Chicago, w tym kontrowersyjnych praktyk w zakresie nieruchomości, takich jak “redlining” i restrykcyjne umowy. Grupa dysponować będzie wstępnie budżetem pół miliona dolarów w obecnym roku.

“Reparacje będą inwestycją w nasze dzielnice i naszych ludzi” – powiedział Johnson w poniedziałek.

“Odblokuje drzwi dobrobytu, aby w pełni przepłynąć przez dzielnice, które były dezinwestowane przez dziesięciolecia… nigdy nie możemy zapomnieć o naszym celu, jakim jest upewnienie się, że reparacje staną się rzeczywistością dla czarnoskórych mieszkańców tego miasta”.

“Dziedzictwo niewolnictwa – jego następstwa, wciąż odbijają się echem. Widzieliśmy to, gdy poprzednie administracje wyprzedawały majątek publiczny. Widzieliśmy szkody, gdy poprzednie administracje zamknęły czarne szkoły i mieszkania komunalne. Kiedy grabili emerytury. Te anty-czarne, anty-biznesowe działania… spowodowały ogromne szkody i ból” – dodał burmistrz

W swoich uwagach podczas poniedziałkowej ceremonii Johnson pokazał, że podpisał zarządzenie wykonawcze ustanawiające grupę zadaniową ds. reparacji, która miała rozpocząć pracę 1 stycznia, dzięki środkom w wysokości 500 000 USD zawartym w budżecie na 2024 r. w wysokości 16,77 mld USD.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

1 COMMENT

  1. Oczywiście, że systemowy rasizm jest obecny tylko, że nie tam gdzie Johnson go widzi. Facet albo jest tak ograniczony, że tego nie dostrzega albo jest cynikiem i nie chce tego widzieć. Jego własna partia postępuje w myśl zasad systemowego rasizmu i robi to od lat. Czarni Amerykanie zostali zapędzeni na współczesne “plantacje”, które istnieją w większości dużych miast amerykańskich. Zniszczono system publicznego szkolnictwa, które istnieje dla związków zawodowych nauczycieli (jeden z głównych finansowych sponsorów partii demokratycznej). Większość uczniów w publicznych szkołach nie uzyskuje minimum wiedzy koniecznej dla uzyskania dobrej pracy lub dalszych studiów. Na walkę z ubóstwem, którą prowadzi się od czasu prezydenta LBJ (the great society) wydano tryliony dol., a ilość ubogich stale rośnie. Nieprzemyślane zasady pomocy społecznej przyczyniły się zniszczenia rodzin Czarnych Amerykanów. Ponad 70% dzieci Czarnych Amerykanów wychowuje jedno z rodziców (przeważnie matka). Jest to główna przyczyna wzrostu przestępczości, wzrostu zużycia narkotyków i wielu młodych ludzi kończy jako członkowie gangów narkotykowych. Wielu jest ofiarami strzelanin i wielu ginie z rąk innych Czarnych Amerykanów. Ofiarami strzelanin w Chicago są nawet kilkuletnie dzieci. Myślę, że “elitom” partii demokratycznej wcale nie zależy na poprawie losu Czarnych Amerykanów. Oni potrzebują ludzi, którzy nie myślą, są zastraszeni i za ich “demokratyczne ochłapy szczęścia” będą głosować zgodnie z ich wytycznymi oraz będą podziwiać wystąpienia takich osób jak Biden, Obama, Schumer, Pelosi, Brandon Johnson i wielu innych demokratycznych demagogów. Ostatnie wydarzenia pozwalają mieć iskierkę nadziei. Wielu Czarnych Amerykanów widzi co się dzieje i zaczyna otwarcie krytykować “elity” demokratyczne. Tylko powszechne przebudzenie środowiska Czarnych Amerykanów może spowodować poprawę ich losu nie słuchanie takich ludzi jak Biden, Obama czy też Brandon Johnson.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!