USA: Stoltenberg i Blinken ostrzegają Chiny

0
Fot. NATO
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Chiny nie mogą wspierać rosyjskiej machiny wojennej i liczyć na normalne relacje z Europą – ostrzegli podczas wspólnej konferencji prasowej w Waszyngtonie sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg i sekretarz stanu USA Antony Blinken. Jens Stoltenberg powiedział, że Pekin powinien ponieść konsekwencje kontynuowania dalszego wspierania Rosji.

Antony Blinken oświadczył, że Chiny nie mogą mówić, iż pragną lepszych stosunków z krajami europejskimi, a jednocześnie podsycać największe zagrożenie dla bezpieczeństwa kontynentu od zakończenia zimnej wojny „Jeśli więc Chiny, jak twierdzą, są bardzo zainteresowane zakończeniem wojny, to powinny przestać napędzać rosyjską machinę wojenną” – powiedział szef amerykańskiej dyplomacji.

Jens Stoltenberg wypowiedział się w podobnym tonie. Zauważył, że choć Chiny nie dostarczają bezpośrednio uzbrojenia do Rosji, to umożliwiają Moskwie jego produkcję i wspierają gospodarczo. „Jeśli Chiny nie zmienią swojego postępowania, to może to mieć skutki na przykład dla naszych stosunków handlowych” – powiedział Stoltenberg. Sekretarz generalny NATO dodał, że za wcześnie mówić, jakie dokładnie konsekwencje miałyby ponieść Chiny, ale zaznaczył, że obecna sytuacja jest nie do utrzymania. 

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!