Chicago: rodzina pracownika rannego w wyniku upadku z 8. piętra pozywa 2 firmy

0
Fot. CBS News
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Rodzina pracownika ciężko rannego w wyniku upadku z 8. piętra na budowie w Hyde Park pozywa 2 firmy. Cztery dni po tym, jak Jeffrey Spyrka przeżył upadek z ośmiopiętrowego rusztowania, które kołysało się przy wietrze o prędkości nawet 40 mil na godzinę, jego rodzina zarzuca w pozwie „nieostrożne i niedbałe działania” dwóm firmom: generalnemu wykonawcy Turner Construction i podwykonawcy Adjustable Forms Incorporated.

Adwokat Lou Cairo twierdzi, że w wyniku incydentu, do którego doszło w ubiegły czwartek na budowie University of Chicago Cancer Pavilion, południowo-zachodni narożnik rusztowania oddzielił się od budynku.

„Chcieli po prostu wykonać swoją pracę, ponieważ czas to pieniądz, zysk ponad bezpieczeństwo” – powiedział Cairo.

W pozwie zarzuca się, że pracownicy skarżyli się na stabilność tego narożnika kilka dni wcześniej, gdy rusztowanie znajdowało się niżej nad ziemią, a podwykonawca powiedział im, że problem zostanie rozwiązany.

“To rusztowanie nie zostało odpowiednio sprawdzone. Nie zostało prawidłowo skonstruowane” – powiedział Cairo. „Sposób, w jaki zostało podparte w narożnikach, co jest najbardziej krytyczną częścią tego rusztowania, był wadliwy”.

Inny pracownik, David O’Donnell, 27-letni inżynier techniczny, spadł z rusztowania i zginął, a jego rodzina przygotowuje się do złożenia pozwu jeszcze w tym tygodniu.

36-letni Spyrka, żonaty ojciec trójki dzieci, jakimś cudem przeżył po upadku z 8. piętra, szczęściu na pewno pomógł fakt, że wylądował na wiązkach rur PVC złożonych na budowie.

Lekarze z sąsiedniego Centrum Medycznego Uniwersytetu Chicago pospieszyli mu z pomocą. Spyrka doznał licznych złamań i poważnych obrażeń wewnętrznych oraz głowy, ale jego adwokat twierdzi, że po wielu operacjach reaguje i nie jest sparaliżowany.

Generalny wykonawca Turner Construction twierdzi, że jest świadomy zgłoszenia i nadal bada incydent.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!