Chicagowski festiwal Riot Fest przenosi się do Bridgeview

0
Fot. riotfest.org
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Riot Fest oficjalnie przenosi się do Bridgeview i właśnie zaprezentował nowe miejsce jako “Riotland” na swojej stronie internetowej. Ujawniono również skład festiwalu na 2024 rok.

Wśród headlinerów znaleźli się Fall Out Boy, Beck i Slayer. Inne godne uwagi zespoły to The Offspring, Public Enemy, St. Vincent, Rob Zombie, Cypress Hill, Spoon i The Marley Brothers grający muzykę Boba Marleya.

Wieloletni zespół punkowy NOFX ogłosił w zeszłym roku swoją pożegnalną trasę koncertową i będzie grał każdego dnia festiwalu.

Festiwal odbędzie się na SeatGeek Stadium w dniach 20-22 września. We wtorek wieczorem w mediach społecznościowych pojawiła się informacja, że zespół opuści Douglass Park po ośmiu latach spędzonych w tym miejscu.

Organizatorzy obwiniają Chicago Park District.

“Riot Fest opuści Douglass Park. I – pozwólcie mi być tak jasnym jak lazurowe niebo latem – nasza decyzja jest wyłącznie z powodu zachowania Chicago Park District” – powiedział Mike Petryshyn, współzałożyciel. “Ich brak troski o społeczność, ciebie i nas ostatecznie nie pozostawił nam wyboru”.

Riot Fest rozpoczął się w 2005 roku w chicagowskich lokalach i przeniósł się do Humboldt Park w 2012 roku. Festiwal, znany z eklektycznych składów rockowych i nie tylko, przeniósł się do Douglass Park w 2015 roku.

Chicago Park District wydało następujące oświadczenie w sprawie zmiany miejsca imprezy.

“Chicago Park District dowiedziało się pośrednio, że organizatorzy Riot Fest oświadczyli, że nie zamierzają kontynuować imprezy w Douglass Park we wrześniu tego roku. Wniosek o pozwolenie na organizację imprezy nie został wycofany i obecnie oczekuje na tymczasowe zatwierdzenie przez Radę Komisarzy Dzielnicy Parków. Ten proces zatwierdzania przez zarząd został ustanowiony dwa lata temu w celu przeglądu zezwoleń na wydarzenia specjalne i zapewnia, że organizatorzy angażują społeczność w celu uzyskania informacji zwrotnych na temat wpływu na społeczność i dialogu na temat produkcji wydarzeń, które należy rozważyć w celu uwzględnienia obaw społeczności.

Chicago Park District niestrudzenie pracuje nad znalezieniem równowagi między interesami społeczności a organizatorami wydarzeń specjalnych. Głosy społeczności mają kluczowe znaczenie dla naszego procesu decyzyjnego, dlatego też kompleksowy proces angażowania społeczności jest niezbędnym elementem oceny wniosku o pozwolenie. W ubiegłym roku organizatorzy Riot Fest pomyślnie zakończyli ten proces, otrzymali pozwolenie i zorganizowali swoje wydarzenie w Douglass Park.”

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!