Chicago: Lyft pozwala pasażerom wybierać płeć kierowcy

1
Lyft
Fot. entrepreneur.com

Nowa opcja w aplikacji przewozowej Lyft pozwala priorytetyzować kobietom oraz osobom deklarującym się jako niebinarne, przejazd z kierowcą o preferowanej płci. 

Dzięki niej kobiety lub osoby niebinarne mogą zaznaczyć preferencję, że chcą być transportowane przez kierowców o płci żeńskiej lub identyfikujących się jako osoby niebinarne. 

Nowa funkcja będzie dostępna użytkownikom, którzy określili swoją płeć w ustawieniach aplikacji jako “kobieta” lub “nonbinary” ale jeśli kierowca o preferowanej płci nie bedzie w poblizu, do pasażera przyjedzie kierowca  płci męskiej.

Lyft uruchomiło tą opcję w Chicago w środę i jest jedną z pierwszych pięciu lokalizacji, gdzie uruchomiono ta możliwość. Pozostałe to Phoenix, San Diego, San Francisco i San Jose.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

1 COMMENT

  1. Nie wiem o co chodzi z tym nibinarnym ale gdybym byl kobieta pewnie bym byl z tym ok ze moge jechac z kobieta a nie jakims zdezelowanym wONsatym erotomanem gawedziarzem w podkoszulce na ramiaczka. Ale do yslam sie ze kregosluoem tego teksu jest chyba ten “niebinarny” …

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!