Chicago: 33 mln dolarów od agencji FEMA zostaną przeznaczone na obsługę tysięcy migrantów

1
Fot. Monica Eng/Axios
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Radni Miejscy Chicago zagłosowali w czwartek liczbą głosów 45 do 4 za przyjęciem 33 milionów dolarów grantu z Federalnej Agencji Zarządzania Kryzysowego (FEMA).

Pieniądze z grantu zostaną przeznaczone na obsługę tysięcy migrantów, którzy przybyli do Chicago z południowej granicy w ciągu roku. 

Niektórzy radni wyrażali wątpliwości co do decyzji o wydaniu milionów dolarów na przybyłych do miasta 13 500 migrantów, kiedy na ulicach Chicago znajdują się osoby, które nie mogą znaleźć mieszkań.

19.8 milionów dolarów z funduszy od FEMA zostanie przeznaczone na pożywienie, a 13.3 milionów dolarów pójdzie na pozostałe koszty zakwaterowania.

Fundusze wystarczą na 5 do 6 miesięcy, po części ponieważ pójdą na pokrycie już poniesionych kosztów od maja.

Radni zatwierdzili również na drodze głosowania zakup za 1.5 milionów dolarów budynku należącego wcześniej do U.S. Marine Corps na cel zakwaterowania migrantów. Budynek znajduje się przy ulicy West Foster Avenue w północno zachodniej części Chicago.

Ostatnie dane wskazują, że około 2000 migrantów nadal koczuje na komisariatach chicagowskiej policji.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

1 COMMENT

  1. Emigranci byli tu od zawsze, roznica jest tylko taka ze kiedys nastepnego dnia zaczynali pracowac zeby po kilku latach dostac pozwolenie na prace. Ci dzisiejsi musza dostac pozwolenie zeby zaczac na siebie i rodzine robic.
    Moze lepiej dac im ten swistek papieru i pogonic do roboty
    #brutalnaprawda

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!