Chicago: miasto pozywa firmy Kia i Hyundai z powodu wzrostu kradzieży samochodów

3
Fot. CBS News

Chicago wnosi pozew przeciwko firmom Kia i Hyundai z powodu wzrostu kradzieży tych samochodów. Skarga została złożona w Sądzie Okręgowym powiatu Cook i zarzuca koncernom samochodowym, że nie wyposażyły samochodów sprzedawanych w USA w latach 2011-2022 w technologię antywłamaniową. 

Treść skargi głosi, że Kia i Hyundai “wprowadzały klientów w błąd”, twierdząc, że te pojazdy posiadają “zaawansowane” funkcje bezpieczeństwa, mimo że wiedziały o defekcie i jego konsekwencjach. 

Wada stała się popularna na TikToku – klipy pokazują, jak łatwo można uruchomić niektóre modele Kia i Hyundai, używając tylko śrubokrętu i kabla USB.

Według urzędników Chicago, kradzieże pojazdów Kia i Hyundai w mieście wzrosły z około 500 w pierwszej połowie 2022 roku do ponad 8 350 w drugiej połowie roku. W 2023 roku kradzieże pojazdów Kia i Hyundai stanowią ponad połowę wszystkich skradzionych pojazdów w Chicago. 

W marcu prokurator generalny stanu Illinois, Kwame Raoul, zaapelował do Kia i Hyundai o “wszechstronne działania” w związku z kradzieżami samochodów w rejonie Chicago. Wiele z tych skradzionych pojazdów jest używanych do popełniania przestępstw, w tym morderstw. Mieszkańcy Chicago chcące poinformować miasto o swoich doświadczeniach związanymi z kradzieżami samochodów Kia i Hyundai, mogą napisać e-mail na adres [email protected].

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

3 COMMENTS

 1. Zapewne miasto Chicago liczy na solidne odszkodowanie finansowe. Wiadomo, że związki zawodowe nauczycieli (główna baza burmistrza Brandona ) to studnia bez dna, wchłonie każdą ilość forsy i znaczną część przetransferuje na konto partii “demokratycznej”.

 2. No i dobrze ze pozywa.

  Primo: jak Kia i Hyundai sprzedaja samochody, ktore mozna ukrasc za pomoca srubokreta, po powinni zaplacic za koszty poniesione przez miasto/policje (czyli przez podanikow), bo przeciez policja musi przyjac zgloszenie, sporzadzic raport, uaktualnic baze danych, podjac odpowiednie inne dzialania, itp a to przeciez kosztuje.

  Secundo: jak Kia i Hundai zaplaca kary (mam nadzieje, ze wysokie), to zaczna produkowac samochody lepiej zabezpieczone, czyli KORZYSC dla klientow (mniej headaches bo mniej kradziezy) i KORZYSC dla mieszkancow Chicago, bo czesc ich podatkow pojdzie na inne cele a nie na prace policji do obslugi spraw ukradzionych srubokretami samochodow Kia i Hundai.

  Czy to tak trudno zrozumiec?

 3. Jak Kia i Hundai zaplaca kary i zaczna instalowac lepsze zabezpieczenia,
  to ceny ich samochodow pojda w gore.
  Lepiej wiec moze wiec lepiej kupowac inne marki ?

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!