CTA: spadek przestępczości

2
CTA
Fot. ABC 7 Chicago

CTA odnotowuje spadek przestępczości rok po ogłoszeniu planu transformacji usług transportowych. 

W nowym raporcie Chicago Transit Authority (CTA) informuje, o znaczącej poprawie w zakresie bezpieczeństwa pasażerów i usług. 

Nowy raport pokazuje, że CTA poczyniło postępy w wysiłkach na rzecz redukcji przestępczości. Według nowego raportu opartego na danych policji, ogólna przestępczość w środkach transportu CTA spadła o 9% od początku roku i o 21% w porównaniu z lipcem 2022 roku. 

Raport stwierdza również, że przestępczość przy użyciu brutalnej przemocy zmniejszyła się o 13% od początku roku. 

CTA twierdzi, że wzmocniła środki bezpieczeństwa, zwiększając patrole funkcjonariuszy, zatrudniając prywatnych ochroniarzy, wykorzystując 50 dwuosobowych zespołów K9 oraz instalując nowe kamery monitoringu. System transportu publicznego stara się również zwiększyć liczbę personelu, zakładając zatrudnienie w sumie 700 kierowców autobusów w 2023 roku. Dotychczas zatrudniono 558. 

Według nowego raportu, liczba obsługiwanych kursów kolejowych wzrosła o 22%, a liczba kursów autobusowych wzrosła o 17% w porównaniu z sierpniem 2022 roku. Nieregularne czasy oczekiwania nadal stanowią problem dla pasażerów, co według CTA można rozwiązać tylko poprzez zwiększenie liczby zatrudnionych pracowników.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

2 COMMENTS

  1. Przestępcy przeprowadzili się na ulice Chicago. Wystarczy poczytać o liczbie napadów z ostatnich 48 godzin. Zapewne tak łatwiej. Policja nie interweniuje obawiając się konsekwencji z tym związanych. W czasie prób aresztu czy też w czasie pościgu może dojść do wielu nieprzewidzianych zdarzeń, a wtedy zawsze winna jest policja.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!