Chicago: pozew zbiorowy przeciwko miastu dot. naliczania zbyt wysokich kar i grzywien na kierowców

0
Fot. WBEZ
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Nowy zbiorowy pozew w Chicago zarzuca miastu naruszenie prawa stanowego Illinois, poprzez naliczanie zbyt wysokich opłat.  

W tym tygodniu sąd zatwierdził przyjęcie zbiorowego pozwu w sprawie, która pierwotnie została założona w zeszłym roku przez dwóch mężczyzn, którzy twierdzili, że Chicago złamało prawo, naliczając im ponad 250 dolarów grzywny i kar za jedno to samo wykroczenie. 

Wielokrotny mandat za to samo wykroczenie mógł być wystawiony za coś takiego, jak brak naklejki miejskiej na przedniej szybie pojazdu lub wygaśnięcie biletu parkingowego. 

Osoby, które zostały tym dotknięte, wkrótce otrzymają pocztą powiadomienie o pozwie, zostaną poinformowane, że są jego częścią i dowiedzą się o swoich prawach i opcjach. 

Tylko w przypadku naruszeń związanych z brakiem naklejki parkingowej, Chicago może zapłacić za zwrot kary w wysokości aż 323 milionów dolarów. 

Prawo stanowe Illinois ogranicza wysokość grzywien i kar nałożonych za jedno wykroczenie do 250 dolarów. 

Nowy pozew oskarża miasto o podwojenie grzywien i kar za opóźnione płatności, w wyniku czego niektórzy właściciele samochodów zostali obciążeni tysiącami dolarów. 

Radni miejscy Chicago w zeszłym roku wprowadzili zmiany w harmonogramie grzywien, aby dostosować go do prawa stanowego.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!