Chicago: program pomocy w wynajmie mieszkań wznowi przyjmowanie wniosków

0
Fot. IHDA
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Program pomocy w wynajmie mieszkań w Chicago wznowi przyjmowanie wniosków w pierwszym tygodniu lipca. Za przeprowadzenie akcji odpowiedzialna będzie Agencja Rozwoju Mieszkalnictwa Illinois (IHDA).

Program został wstrzymany 15 maja po tym, jak Departament Mieszkalnictwa Chicago anulował kontrakt z Resurrection Project, niedochodową organizacją, która poprzednio nadzorowała zarządzanie funduszami.

Ponowne uruchomienie programu ma miejsce w chwili, gdy tysiące mieszkańców powiatu Cook co roku stają w obliczu eksmisji, a najemcy na fundusze, które pomogą im w pokryciu niezapłaconych czynszów. Według danych, na pomoc finansową w wynajmie mieszkań czeka obecnie około 360 rodzin, a na początku lipca liczba ta wyniesie około 500.

Agencja Rozwoju Mieszkalnictwa Illinois zarządza obecnie sądowym programem pomocy w wynajmie dla wszystkich powiatów w stanie z wyjątkiem powiatu Cook. Jak dotychczas agencja przekazała potrzebującym, zarówno najemcom jak i wynajmującym, pomoc w wysokości ponad miliarda dolarów.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!