Chicago: 3 miliardy dolarów na nowy projekt zmian emerytalnych dla strażaków

0
168
pożar straż pożarna Chicago
Fot. Twitter: Chicago Fire Media
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Projekt zmian emerytalnych dla strażaków może kosztować podatników z Chicago dodatkowe 3 miliardy dolarów, mówią władze miasta. Projekt zwiększający emerytury strażaków zatrudnionych po 1 stycznia 2011, został zaproponowany, aby wyrównać nierówność powstałą po wprowadzeniu 2-stopniowego systemu emerytalnego.

System wprowadzony w styczniu 2011 zmniejszał przywileje emerytalne nowo zatrudnionych strażaków. Projekt zakłada dokonanie wyrównanie rocznego kosztu życia najmłodszych strażaków juniorów do pełnego rocznego wzrostu indeksu cen konsumentów – to dwa razy więcej niż obecne dostosowanie. Administracja odchodzącej burmistrz Lightfoot ostrzega, że to będzie kosztować podatników Chicago 3 miliardy dolarów.  

Rządowa organizacja The Civic Federation zajmująca się jakością i efektywnością kosztów w rejonie Chicago i Illinois ostrzega, że “zasabotuje to stabilność finansową osiągniętą w ostatnich latach” i “może potencjalnie zaowocować odwróceniem ostatnich wzrostów ratingowych miasta.” Według The Civic Federation doprowadzi to do wzrostu podatków od nieruchomości, obciążania właścicieli domów i biznesów, spowoduje recesję w Illinois.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!