Były prezydent B.Obama w wizytą w centrum konferencyjnym w Chicago

0
167
Fot. Obama Foundation
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Były prezydent USA Barack Obama odwiedził Chicago. W środę w centrum konferencyjnym Venue Six10 przy South Michigan Avenue spotkał się z przedstawicielami organizacji, którym jego fundacja My Brother’s Keeper (MBK) przyznała fundusze na programy pomocy w rozwój chłopców i młodych mężczyzn ze środowisk mniejszości rasowych.

Podczas środowego wydarzenia ogłoszono, że cztery wzorcowe społeczności — Newark, New Jersey; Omaha, Nebraska; Tulsa, Oklahoma i Yonkers w stanie Nowy Jork — otrzymają po 800 tysięcy dolarów, a także pomoc wychowawców i pomoc techniczną w celu rozszerzenia swojej działalności. 

Na zakończenie spotkania Barack Obama powiedział, że w kraju „panuje powszechny cynizm, że strzelaniny, zgony, wypadki, bezrobocie, desperacja i rozpacz to po prostu norma i że niewiele można zrobić, aby to naprawić i że większość programów nie kończy się sukcesem. To po prostu nieprawda. Częścią tego, na co dzisiaj zwracamy uwagę, jest to, że dzięki zastosowaniu ukierunkowanych, inteligentnych inwestycji, opartych na danych statystycznych, możemy poczynić postępy, co będzie skutkowało zmniejszeniem przemocy, lepszymi wskaźnikami ukończenia studiów i zwiększeniem zatrudnienia wśród mężczyzn, pochodzących z ubogich społeczności naszego kraju.” 

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!