Chicago: w maju inauguracja członków rad cywilnych nadzorujących pracę policji

1
Chicago policja CPD
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

W maju inauguracja członków pierwszych rad cywilnych nadzorujących pracę policji w Chicago. 

Mieszkańcy Chicago we wtorek wybrali 62 osoby do pierwszych miejskich cywilnych rad nadzorujących pracę policji, większość z nich otrzymała wsparcie od grupy Narodowego Sojuszu Przeciwko Rasistowskim i Politycznym Represjom.

Zadaniem rad jest organizacja spotkań z rezydentami i zbieranie informacji zwrotnej na temat pracy policjantów, zjawisk przestępczości i raportowanie efektów tej pracy miastu i przywódcom Wydziału Policji Chicago. Rady mają pomóc rozwijać, proponować i wprowadzać lokalne inicjatywy policyjne.

Inauguracja odbędzie się w maju. Po inauguracji rozpocznie się trening oraz przedstawienie nowemu burmistrzowi nominacji do 7. osobowego składu  Komitetu Społecznego  ds Bezpieczeństwa Publicznego i Odpowiedzialności. Zadaniem komitetu ma być nadzór chicagowskiej policji.

Narodowy Sojusz Przeciwko Rasistowskim i Politycznym Represjom “pomógł umieścić prawie połowę 71. osób na listach wyborczych”, powiedział tak dyrektor chicagowskiego oddziału organizacji Frank Chapman. 

Bractwo Policji Chicago oficjalnie poparło 19. swoich kandydatów. Ośmiu z nich uzyskało miejsca w radach.  

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

1 COMMENT

  1. Policjantów w Chicago coraz mniej. Cywilne rady policyjne zapewne jeszcze bardziej zmnieszą ich ilość. Rządzące w Chicago “elity” uważają, że to nie przestępczość jest problemem tylko policja. Wniosek może być tylko jeden. Cywilne rady policyjne będą debatować, a przestępcy i gangi narkotykowe będą mogły działać z jeszcze większą swobodą. Zginie więc jeszcze więcej Czarnych Amerykanów i ich dzieci. A niektórzy w USA mają problem, które ugrupowania czy grupy są rasistowskie. To jest bardzo łatwe i wiadomo o tym od wielu lat.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!