Donald Trump oskarżony o defraudacje finansowe, sprawa dotyczy chicagowskiego wieżowca

2
Trump Tower
Fot. esquire.com
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

W środę Donald Trump został oskarżony o wykorzystanie swojego chicagowskiego wieżowca do oszustw biznesowych. O wielomilionowe defraudacje oskarżyła go prokurator generalna Nowego Jorku Letitia James.

Pozew mówi, że nieruchomość w centrum Chicago, przy 401 North Wabash, została wyceniona przez Deutsche Bank na 133 miliony dolarów, jednak Trump określił ją w swoich sprawozdaniach podatkowych jako bezwartościową, przez co Trump i Trump Organization mogli manipulować kondycją finansową budynku. Zmienne oświadczenia przedstawiane bankom miały mu ułatwić pobieranie większych pożyczek i zaoszczędzić pieniądze.

Jakiekolwiek wykorzystanie odbiegających wartości nieruchomości mogą postawić Trumpa w trudnej sytuacji, biorąc pod uwagę, że rzekomo poświadczył swoje oświadczenia o stanie finansowym jako prawdziwe i rzetelne w wielu umowach kredytowych.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

2 COMMENTS

  1. Jest to dalszy ciąg demokratycznego “polowania” na Trumpa, które trwa już ponad sześć lat. L. James prowadziła swoją kampanię wyborczą pod hasłem “dopadnięcia” Trumpa i poświęciła na to 3 lata. Dla niej jako prokuratora stanowego nieważny jest wzrost przestępczości w stanie, tylko liczyło się “dopadnięcie” Trumpa. Jezeli Trump popełnił przestępstwo, to oskarżenie powinno mieć charakter kryminalny i powinny być włączone do tego banki, które udzialały pożyczek. Zresztą każdy bank robi przed udzieleniem pożyczki swoje wyceny i dotyczy to nawet przefinansowania pozyczek na domy zwykłych obywateli. Tak więc całe to oskarżenie cywilne jest oparte na marnych podstawach i jest robione głównie na użytek obecnej kampanii wyborczej. Notowania obecnej gubernator stanu NY spadają, wszystko się wali, a rosną notowania kandydata republikanów. Należy więc jej pomóc i włączyć do kampanii wyborczej Trumpa. Biden i demokraci nie mają osiągnięć. W takich dziedzinach jak zabezpieczenie granicy, ekonomia, walka z przestępczością wyborcy bardziej ufają republikanom. Pokazują to nawet badania robione w Harvard University. Tak więc na “ratunek” demokratom potrzebny jest Trump i taki jest cel oskarżenia, które przedstawiła prokurator L. James.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!