Chicago: Willie Wilson złożył pozew przeciwko Radzie Wyborczej Miasta ws. likwidacji lokali wyborczych

1
Fot. Facebook: Willie Wilson
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Biznesmen i kandydat na burmistrza Chicago Willie Wilson poinformował dzisiaj, że złożył pozew do sądu przeciwko Radzie Wyborczej Miasta Chicago w sprawie o likwidację 779 lokali wyborczych. To blisko 40 procent wszystkich punktów, gdzie można było do tej pory osobiście oddać swój głos. Według Willie Wilsona posunięcie to zaszkodzi frekwencji w nadchodzących listopadowych i lutowych wyborach, w tym na burmistrza Wietrznego Miasta, w których biznesmen wystartuje. „Decyzja o likwidacji lokali wyborczych nastąpiła bez konsultacji społecznych i utrudni dostęp do głosowania  zwłaszcza w dzielnicach zamieszkałych przez Afroamerykanów i Latynosów” – powiedział Wilson na specjalnie zwołanej konferencji prasowej przed budynkiem Dirksen Federal Building przy 219 South Dearborn Street w centrum miasta. W pozwie, adwokaci reprezentujący Willie Wilsona, zwracają uwagę, że ze względu na krótki termin, wielu mieszkańców miasta będzie nieświadomych faktu, że ich lokal wyborczy został zamknięty lub że został przeniesiony w inne miejsce. Obliczają, że decyzja rady dotknie 1,5 miliona zarejestrowanych wyborców w Chicago.  

Rada Wyborcza Chicago twierdzi, że mniejsza liczba lokali wyborczych, to mniejsza liczba sędziów potrzebnych do ich obsługi i 2 miliony dolarów oszczędności.  

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

1 COMMENT

  1. Czyżby Rada Wyborcza miasta Chicago została opanowana przez republikanów? Jak do tego doszło? “Demokraci” w całej Ameryce trąbią, że to republikanie chcą uniemożliwić mniejszościom głosowanie. Niesamowite jak coś takiego mogło zdarzyć się w Chicago.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!