Za nami trzecia edycja turnieju Golf na Obcasach! (FOTO)

0
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

W minioną sobotę Polskie Radio 1030 Chicago i telewizja Polvision wspólnie z Polish American Golf Club zorganizowały turniej charytatywny Golf na Obcasach. Dochód z tegorocznej imprezy został przeznaczony na Szlachetną Paczkę USA. 

Charytatywny turniej golfowy odbywa się już od trzech lat. Dochód z pierwszej edycji został przeznaczony na organizację Serce dla Psa, z drugiej- na fundację Dar Serca, natomiast w tym roku pieniądze trafiły na konto Szlachetnej Paczki USA.

– Zaczęliśmy wszystko w pandemicznym roku. Golf to była jedyna impreza, którą wówczas mogliśmy zorganizować. Największym zwycięzcą tegorocznego turnieju jest Szlachetna Paczka USA, dla której zbieraliśmy pieniądze. To organizacja polonijna, która pomaga Polonii tutaj. I to jest pomoc skierowana do konkretnych osób- mówi Jola Santocka, manager Polskiego Radia 1030 Chicago i telewizji Polvision. – Było super, wszyscy mówią, że było fantastycznie. Towarzystwo uśmiechnięte, zadowolone, mamy nadzieję, że parę osób “zaszczepi się” golfem na dłużej-dodaje.
Lucyna Gawryluk, prezes Spring Foundation, która organizuje akcję Szlachetna Paczka mówi, że zebrane środki będą ogromnym wsparciem. Ostateczny wynik zebranych środków poznamy w ciągu najbliższych dni.
– Jest to dla nas ogromna pomoc. Dzięki tej zbiórce będziemy mogli pomóc rodzinom potrzebującym już tej zimy- podkreśla Lucyna Gawryluk.
Tegoroczna impreza była wyjątkowa. Wzięło w niej udział około 80 osób, i po raz pierwszy zdecydowaną większość stanowiły kobiety.
– Impreza była super, pogoda dopisała, wszyscy mieli dobry czas i to jest najważniejsze. Do tego zebraliśmy pieniądze na dobry cel- mówi Krzysztof Placek, vice president PAGC. – Golf jest wyjątkowy. To sport, w którym grasz sam ze sobą. Możesz odpocząć na polu golfowym, zrelaksować się i zapomnieć o codziennych problemach- dodaje. Zwycięzcami tegorocznego turnieju została drużyna w składzie: Joanna Zieba i Zbigniew Kobylarczyk. Drugie miejsce zajęli Iwona Filipiak i Marek Placek, natomiast trzecie Iwona Pszonak i Lukas Halupka.

W tym roku przyznano również nagrodę FAIR PLAY. Trafiła ona do pary z najniższym wynikiem: Joanny Tarnawskiej i Wojciecha Radzajewskiego. Jak sama nazwa wskazuje, nagroda nie oznacza, że ta drużyna grała najgorzej, lecz najuczciwiej notowała swoje wyniki.

Polskie Radio1030 Chicago i Telewizja Polvision. Dochód z tegorocznej imprezy został przeznaczony na Szlachetna Paczka USA

Fot. A.Baraniak

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!