Chicago: Willie Wilson przekaże 2 mln dolarów dla mieszkańców w związku z rosnącą inflacją

0
129
Fot. ABC7 Chicago
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Kandydat na burmistrza Chicago, biznesmen dr Willie Wilson ogłosił, że przekaże 2 miliony dolarów dla mieszkańców Illinois, jako pomoc finansowa przy stale rosnących cenach gazu i żywności.

 Szczegóły Willie Willson przekazał we wtorek na konferencji prasowej. 

„Zdaję sobie sprawę, że rosnąca inflacja powoduje straty w budżetach gospodarstw domowych w całym stanie Illinois. Obecnie koszt benzyny i żywności jest najwyższy od 40 lat. Rodziny o niższych dochodach wydają około 77 procent swoich dochodów na artykuły pierwszej potrzeby. Inflacja niszczy oszczędności wielu Amerykanów. W rzeczywistości koszty mleka i jajek wzrosły o 11 procent, mięsa o 13 procent, a owoców i warzyw o 8 procent. Mieszkańcy Chicago płacą najwyższe ceny benzyny w stanie Illinois. Średni koszt benzyny w Chicago za galon wynosi 6,044 USD, w zeszłym roku średni koszt wyniósł 3,705 USD. Widzę i słyszę ból mieszkańców i muszę pomóc” – powiedział dr Wilson.

 Willie Wilson wezwał też innych zamożnych mieszkańców do pomocy. “Ponawiam również wezwanie do gubernatora Pritzkera i burmistrz Lightfoot o tymczasowe zawieszenie części podatku od benzyny. Zawieszenie podatku na 90 dni przyniesie znaczną ulgę naszym mieszkańcom” dodał. 

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!