Chicago: były radny skazany za defraudację pieniędzy z funduszu wyborczego

0
294
więzienie dolary pieniądze
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Były radny 22 okręgu wyborczego w Chicago 56-letni Ricardo Muñoz, który przyznał się przed sądem federalnym do zdefraudowania 38 tysięcy dolarów z funduszu wyborczego lokalnego koła parlamentarnego progresywnego odłamu Partii Demokratycznej, został skazany 13 miesięcy pozbawienia wolności. Sędzia John Kness odrzucił wniosek obrońców byłego polityka o karę więzienia w zawieszeniu, uzasadniając swoją decyzję zajmowanym przez skazanego stanowiskiem we władzach miasta. 

Zdefraudowane pieniądze, Ricardo Muñoz przeznaczył m.in. na zakup biletów na mecze sportowe, biżuterię, ubrania, telefony komórkowe najnowszej generacji, wystawne obiady, podróże turystyczne i spłatę stypendium nie wymienionej z nazwiska osoby.

Ricardo Muñoz jednym z trzech radnych Chicago, którzy zostali oskarżeni w tym roku o przestępstwa federalne. Pozostali to Patrick Daley Thompson i Carrie Austin. Na rozpoczęcie swojego procesu oczekuje Edward Burke z 14 okręgu wyborczego, który w 2019 roku został oskarżony o wymuszanie haraczy. 

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!