Komunikat Konsulatu Generalnego RP w Chicago o pomocy dla Ukrainy

0
570
Fot. https://pomagamukrainie.gov.pl
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

W ogolnoświatową akcję pomocy Ukrainie włączają się Polacy mieszkający za granicą. Konsulat Generalny RP w Chicago w komunikacie przesłanym do lokalnych mediów podaje oficjalną stronę koordynacji akcji wsparcia. 

Poprzez stronę rządową: http://pomagamukrainie.gov.pl każdy z nas może włączyć się w pomoc Ukrainie. 

“Czwartek 24 lutego 2022 r. przeszedł do historii jako dzień, w którym Rosja dopuściła się zbrodniczego ataku na Ukrainę i pogwałciła wszelkie normy prawa międzynarodowego. Codziennie od rosyjskich rakiet, bomb i kul giną niewinni ludzie. Nic nie usprawiedliwia tego barbarzyństwa. Polska z całą mocą potępia rosyjską agresję. Jawny akt wojny powinien spotkać się ze zdecydowaną reakcją światowej społeczności. W tym tragicznym czasie bądźmy solidarni z Ukrainą. Konsulat RP w Chicago jest niezwykle wdzięczny za wszystkie gesty wsparcia dla Ukrainy płynące od Polonii i prosi o dalszą aktywność. Pragnie dotrzeć nie tylko do organizacji, czy mediów polonijnych, ale do wszystkich mieszkańców Stanów Zjednoczonych, którym leży na sercu wolność Ukrainy i bezpieczeństwo świata. Liczą się wszystkie inicjatywy i gesty pomocy wobec naszych Sąsiadów. Także te potępiające agresję rosyjską i toczącą się wojnę – jak listy i akcje protestacyjne, koncerty, msze i modlitwy w intencji pokoju. Konsulat RP w Chicago zachęca wszystkich do kontaktów i wspólnego działania z diasporą ukraińską w Stanach Zjednoczonych.

Oprócz oficjalnej strony rządowej http://pomagamukrainie.gov.pl Konsulat RP w Chicago zachęca też do włączenia się w kampanię rządową na Twitterze i Facebooku wspierającą Ukrainę, poprzez opatrywanie swoich wpisów hashtagami #StandWithUkraine, #RazemDlaUkrainy oraz oznaczając [email protected]

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!