Sylwester w Chicago

0
911
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Miasto Chicago będzie hucznie witać Nowy 2022 Rok. O północy w wielu punktach w centrum miasta odbędą się pokazy sztucznych ogni. 

Pokaz fajerwerków będzie można oglądać z wielu miejsc w mieście. Sztuczne ognie będą widoczne wzdłuż 1,5-kilometrowego odcinka wybrzeża jeziora i rzeki Chicago. Pokaz rozpocznie się o północy fajerwerkami wystrzelonymi z pięciu mostów i dwóch punktów wzdłuż rzeki Chicago. Publiczność nie będzie mogła oglądać pokazu z Chicago Riverwalk.

Ludzie mogą również oglądać pokaz z Navy Pier bez żadnych kosztów. 

Navy Pier organizuje również imprezę „New Year on the Pier”, podczas której wymagane będą maski, a uczestnicy muszą okazać dowód szczepienia lub negatywny wynik testu. Podczas płatnej imprezy goście będą mogli również wykonać test na COVID przed wejściem.

Miasto ma nadzieję, że rozkładając celebrowanie na różne punkty miasta, tłumy zostaną rozproszone. Ma to zapobiec rozprzestrzenianiu się koronawirusa.  

Maski nie będą wymagane dla osób przebywających na zewnątrz, ale urzędnicy ostrzegają, by nie tracić czujności.

Impreza w centrum miasta oznacza spore zmiany w funkcjonowaniu ruchu. Ulice i mosty w dzielnicy Loop zostaną dziś zamknięte o godzinie 11 wieczorem. Mosty ponownie zostaną otwarte po pokazie fajerwerków. Ze względu na zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom, harmonogram zamknięcia ulic może ulec zmianie. 

Chicago Transit Authority zapewni bezpłatne przejazdy swoimi pociągami i autobusami od godziny 22:00 w piątek do 4 rano w sobotę.

Aby zapewnić ludziom bezpieczeństwo w centrum miasta, policja w Chicago wydłuża godziny pracy funkcjonariuszy. Wielu z nich zostają odwołane dni wolne. 

Policja i burmistrz Lori Lightfoot apelują również do rodziców, aby nie pozwalali swoim dzieciom udawać się do centrum miasta bez osoby dorosłej.

Burmistrz Lori Lightfoot zapowiedziała, że planuje oglądać fajerwerki na ekranie telewizora w swoim domu. 

Sylwester zaplanowany jest również w Lincoln Park Zoo, w dużej mierze na świeżym powietrzu. Maski będą wymagane podczas wydarzeń, które odbędą się wewnątrz budynków. 

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!